Lancering van de Atlas raket met bovenop de Mercury ruimtecapsule.

In tegenstelling tot de eerste Mercury-Atlas missie deden zich tijdens deze vlucht geen technische problemen voor bij de raket en bracht deze de onbemande Mercury ruimtecapsule tot op een hoogte van 183 kilometer waarna de capsule begon aan zijn terugkeer in de atmosfeer. Tijdens deze 17 minuten lange ruimtevlucht bereikte de ruimtecapsule een snelheid van 21 287 kilometer per uur en kwam deze 2 305 kilometer van het lanceercomplex terecht in de Atlantische Oceaan waar het werd opgevist door reddingsteams. De 1,15 ton zware ruimtecapsule die gebruikt werd tijdens deze succesvolle testvlucht werd later tentoongesteld in het Museum of Natural Science in Houston.

Kris Christiaens

K. Christiaens

Medebeheerder & hoofdredacteur van Spacepage.
Oprichter & beheerder van Belgium in Space.
Ruimtevaart & sterrenkunde redacteur.

Dit gebeurde vandaag in 1930

Het gebeurde toen

Op voorstel van de 11-jarige Venetia Burney uit Oxford krijgt het hemellichaam dat in februari 1930 werd ontdekt door Clyde Tombaugh de naam 'Pluto'. Pluto is de god van de onderwereld in de klassieke mythologie en deze naam werd voor het hemellichaam ook gekozen omdat deze begint met de initialen van Percival Lowell, de astronoom die lange tijd heeft gezocht naar een negende planeet maar het hemellichaam nooit heeft kunnen ontdekken. Foto: NASA

Ontdek meer gebeurtenissen

Redacteurs gezocht

Ben je een amateur astronoom met een sterke pen? De Spacepage redactie is steeds op zoek naar enthousiaste mensen die artikelen of nieuws schrijven voor op de website. Geen verplichtingen, je schrijft wanneer jij daarvoor tijd vind. Lijkt het je iets? laat het ons dan snel weten!

Wordt medewerker

Steun Spacepage

Deze website wordt aan onze bezoekers blijvend gratis aangeboden maar om de hoge kosten om de site online te houden te drukken moeten we wel het nodige budget kunnen verzamelen. Ook jij kunt uw bijdrage leveren door ons te ondersteunen met uw donatie zodat we u blijvend kunnen voorzien van het laatste nieuws en artikelen boordevol informatie.

Sociale netwerken